piątek, 9 listopada 2012

The West po raz... 2.0!

W mijającym tygodniu popularna gra sieciowa The West została zaktualizowana do wersji 2.0. Muszę przyznać, że efekt jest na prawdę niezły. Zanim jednak o zmianach, parę słów na temat gry dla tych, którzy nigdy nie mieli z nią kontaktu. 

Gra The West przenosi nas w realia amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Nasza postać zaczyna jako kompletny żółtodziób ale na Zachodzie wszystko jest możliwe! Doświadczenie i pieniądze możemy zdobywać w pracy, pojedynkując się lub w bitwach o forty. W szybszym rozwoju pomagają nam zlecenia od postaci niezależnych. Gracze mogą zakładać miasta i łączyć je w sojusze. 

No dobrze - co nowego? Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy to zupełnie inny wygląd Dzikiego Zachodu. Elementy scenerii zostały kompletnie zmienione, są większe i bardziej czytelne. Z mapy zniknęły "kółka", które oznaczały miejsca wykonywania pracy. W zamian za to pojawiły się miejsca, w których możemy te prace wykonywać - pole, zagroda dla bydła, kopalnia - tam zawsze pojawia się kilka zajęć do wyboru. Na początku trochę trudno się zorientować, ale po kilku dniach nie ma z tym większego problemu. Zmienił się również nieznacznie interfejs - ikony pozwalające dotrzeć do różnych opcji gry zmieniły swoje miejsce na ekranie. 

Twórcy gry dodali kilka nowych prac. Możemy między innymi zbierać przyprawy, wypasać jagnięta czy pracować jako marshal. Z nowymi pracami oczywiście wiążą się nowe produkty. Ważną zmianą jest stałe przypisanie czasu pracy do każdego z zajęć - we wcześniejszej wersji gry mieliśmy możliwość wyboru jak długo chcemy poświęcić się wykonywaniu pracy. Łączy się z tym sposób zaliczania niektórych zadań - zamiast przepracowania odpowiedniej ilości czasu trzeba daną pracę wykonać odpowiednią ilość razy. Zmieniły się niektóre przepisy rzemieślnicze. Pewne przedmioty wymagają mniejszej, a inne większej ilości produktów.

Mam duży sentyment do The West i cieszę się z nowej wersji gry. Mam nadzieję, że jej twórcy pozmieniali również coś w fabule, dodali nowe zadania i przedmioty. Dziki Zachód czeka na swoich odkrywcówSamotny jeździec podróżuje przez prerię.

Klikając na wóz możemy między innymi handlować z Indianami.

Jeden z pierwszych fortów!

Wszystkie prace mają z góry ustalony czas ich wykonywania.

Zmieniły się niektóre przepisy rzemieślnicze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz