poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Umbra Turris w Paradox Cafe 14 kwietnia 2013

Wczesne niedzielne popołudnie. W nowej siedzibie warszawskiej Paradox Cafe kilkanaście osób. Na olbrzymich stołach prostokąty skavenów, demony Chaosu... W porównaniu do tych wielkich bitew turniej Umbra Turris jest prawie niezauważalny. Dopiero barman pokazuje ręką dwa niewielkie stoliki pod ścianą. Na niewielkich, kwadratowych planszach właśnie kończą się dwie turniejowe potyczki. Chwila przerwy, rozstawienie makiet i terenów, losowanie zadań i za chwilę zaczną się ostatnie walki.

Czwórka zawodników, cztery Drużyny - jedna Dobra, Anarchiści i dwie Złe. W pierwszej bitwie siły Dobra walczą z siłami Złą. Dowodzeni przez Czarnego Rycerza niegodziwcy biegną w stronę pobliskiego lasu szukając schronienia przed pociskami przeciwnika. Dobrzy magowie - Gnomy - pokazują potęgę czaru poruszenie. Wszyscy Bohaterowie Zła odnoszą śmiertelne obrażenia wśród trzęsącej się ziemi. Po dwóch rundach jest już właściwie po wszystkim... Nie doszło nawet do walki wręcz.

W tym czasie na drugim stole Anarchiści walczą ze Złymi w Prastarym Borze. Walka skupia się wokół pożożonych w samym środku ruin. Spod ziemi wyłażą przyzwane Zombie ale szybko padają pod ciosami Anarchistów. Bohaterowie Zła bronią się, cofając się w stronę swojej krawędzi pola bitwy. To zwycięstwo daje Anarchistom drugie miejsce w turnieju.

Turniej był mikroskopijny. Wzięły w nim udział osoby, które często spotykają się i grają w Umbra Turris. Tak mała liczba uczestników jest z pewnością związana z małą popularnością gry. A szkoda - zasługuje ona na zainteresowanie. Za miesiąc kolejny turniej - szansa na popularyzację systemu i przyciągnięcie nowych graczy. Chyba już zacznę składać Drużynę...

*****

Po turnieju zamieniłem kilka słów z przedstawicielem wydawnictwa SPELLCROW. Prace nad rozwijaniem gry - które do tej pory leżały nieco odłogiem - nabierają tempa! Na czerwiec zapowiadany jest zestaw startowy Orków. Nowe figurki, nowa technologia. Potem do gry mają wrócić Bestie jako potężne wsparcie dla Drużyn. Być może doczekamy się również możliwości rozwoju Bohaterów po kolejnych walkach, choć te plany są raczej odległe.

Mam nadzieję, że kolejny turniej będzie bardziej okazały, a moja relacja bardziej szczegółowa... Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz